V nevídané přestřelce porážíme Opavu

První domácí utkání po reprezentačním okně měla v plánu SLUNETA na neděli, 5. března. Na sever Čech zavítala Opava, toužící po vylepšení své zápasové bilance. Podle toho také vypadal začátek utkání, na hostech byla znát stoprocentní koncentrace a z toho plynul jeden úspěšně zakončený útok za druhým.

Slezané těžili z dobře organizované hry a tím vytvořených volných pozic. A jelikož se SLUNETA v úvodu střelecky trápila, šli hosté do dvouciferného vedení už na konci prvního dějství (20:30). A když domácí prohrávali už o 13 bodů, prolomil střeleckou smůlu domácí shooter Spencer Svejcar a spustil tím trojkové představení, které muselo více jak 1000 fanoušků v hale bavit. V prvním poločase padlo dohromady 17! trojek. Není divu, že se šlo do šaten za stavu 59:52. Ulehčíme vám počítání, SLUNETA opravdu v druhé čtvrtině stihla 39 bodů!

No a ani po přestávce ani jeden z týmu ofenzivně nebrzdil, nejprve Opavští stáhli sedmibodovou šňůrou náskok Ústí a pak se opět rozjela ofenziva hráčů ve žlutých dresech. Rezultovalo z toho opět mírné vedení domácích. Oba celky pokračovaly v ofenzivním představení a skóre se po 30 minutách zastavilo na 90:82. Ano, SLUNETA opět zvládla přes 30 bodů za čtvrtinu, ale hosté se stále drželi ve hře.

Při takovém bodovém nárůstu není divu, že oba týmy překročily stovku už v průběhu čtvrté desetiminutovky. Naštěstí se nekonalo žádné drama, stále se jelo podle zajetého scénáře, bez obran a SLUNETA si před skvělou návštěvou dokráčela pro další vítězství v poměru 116:106.

V následujícím týdnu ji ale čekají další dva důležité duely na domácí palubovce, nejprve ve středu s Ostravou a pak v neděli s lídrem z Brna.

Honza Šotnar (trenér Ústí):
„Jsme hrozně rádi za vítězství, my jsme si potřebovali po těch dvou prohrách říct, že soutěž neskončila tou naší sérií, ale potřebujeme hrát dál. Jsem hrozně rád, že se nám to podařilo, vrátili jsme se do té naší identity, dali jsme 116 bodů, takže v útoku to bylo výborný, v obraně je stále na čem pracovat.“

Petr Czudek (trenér Opavy):
„V první řadě gratulace Honzovi Šotnarovi a jeho týmu, dnes to byl velmi ofenzivní zápas z obou stran. Kdyby mi před zápasem řekli, že vyhrajeme první čtvrtku 30:20 a dáme 106 bodů, tak bych asi nevěřil, že tady prohrajeme. Ale dnes, i když jsme měnili obrany, tak jsme nebyli schopni zastavit útočnou smršť, Ústí výborně střílelo, 7 lidí dalo trojku v úžasném procentu. Holt se na to musíme podívat, kde byly ty chyby, byli jsme málo agresivní, i když jsme měli o hodně víc faulů, než soupeř, tak to byly hloupé fauly a holt musíme jít dál. Dnes nám to šlo v útoku, ale naše obrana byla spíše sebeobrana.“

Jakub Mokráň (hráč Opavy):
„Zápas byl dneska hodně ofenzivně laděný, oba týmy si zasloužily vyhrát, ale domácímu týmu to dneska padalo bohužel o něco více. Nevím, kde jsme mohli být více agresivní v obraně, ale musíme se na to podívat na videu a pořádně to zanalyzovat.“

Dominik Heinzl (hráč Ústí):
„Zápas byl dnes hodně útočný, padlo hodně trojek, jak z naší strany, tak ze strany soupeře, ale v obraně to trochu drhlo, ale to u obou týmu a jsem hrozně rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce, pro mě to je první vítězný zápase v tomto týmu, takže z toho mám velkou radost.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Opava 116:106 (20:30 59:52 90:82)
Body domácí: Martin 26, Pecka 20, Hicks 19, Svejcar 16, Dailey 12, Johnson 10, Nábělek 6, Heinzl 4, Karlovský 3
Body hosté: Šiřina 23, Mokráň 21, Zbránek 15, Carl 14, Slavík 10, Gniadek 9, Kouřil 8, Jurečka 6
Trojky: 32/17 – 35/15
Trestné hody: 27/19 – 18/11
Doskoky: 31 - 33
Osobní chyby: 18 - 22